Hírek
2018. November 27. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 100 nőt ölt meg tavaly a párja vagy a volt társa Franciaországban

Franciaországban tavaly 109 nőt ölt meg a párja vagy a volt társa, azaz majdnem minden harmadik nap így hal meg egy nő, 2016-ban 123 ilyen esetet regisztráltak
- közölte hétfőn a francia kormány egy nappal azelőtt, hogy elindul egy internetes oldal, ahol bárki bejelenthet szexista vagy szexuális erőszakot.
A 109 nőn kívül 25 gyerek is életét vesztette tavaly a szülei közötti erőszak miatt - derül ki a francia belügyminisztérium nyilvántartásából.
Christophe Castaner belügyminiszter és Marlene Schiappa, a férfiak és nők közötti egyenjogúságért felelős államtitkár közös közleménye szerint a családi problémák miatti öngyilkosságban, illetve emberölésben tavaly összesen 247-en haltak meg.
A tárcavezetők Nicole Belloubet igazságügyi miniszterrel együtt mutatják be kedden azt az új, a hét minden napján 24 órában működő internetes oldalt, amelyen a szexista és szexuális erőszak áldozatai csetprogramokon keresztül kommunikálhatnak a terület szakértőinek számító rendőrökkel és csendőrökkel.
A nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából szombaton a szervezők csaknem 50 ezren vonultak utcára mintegy 50 francia városban, közülük 30 ezren Párizsban (a rendőrség szerint 12 ezren voltak).
Franciaországban évente 220 ezer bőt bántalmaz a párja vagy a volt társa, s naponta 250 nőt erőszakolnak meg. A francia nők harmadát pedig már legalább egyszer érte szexuális bántalmazás a munkahelyén.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.
2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld
Romániában emberéletet követelt az ítéletidő
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.