Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2017. Július 10. 07:33, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több mint nyolcezren vettek részt a Balaton-átúszás

Több mint nyolcezren vettek részt a Balaton-átúszás

8277-en vettek részt a Révfülöp és Balatonboglár között vasárnap rendezett 35. Lidl Balaton-átúszáson.

A főszervező Budapest Sportirodának (BSI) az MTI-hez eljuttatott tájékoztatása szerint a profi úszók már 7.15 órakor nekivághattak a távnak a part mentén 27 fokos, az 5,2 kilométeres táv felénél, a tó közepén pedig 25 fokos vízben.

A távot elsőként Juhász Janka, a nyíltvízi úszóválogatott tagja teljesítette 1 óra 4 perc 26 másodperces idővel.

Idén délután fél egyig lehetett vízbe szállni, a legidősebb úszó a 82 éves Bucsányi Elemér volt, és ott volt a mezőnyben Mányoki Attila óceánúszó is.

Az idei Balaton-átúszást az első, egyhetes halasztás után szombaton rendezték volna, de a kedvezőtlen időjárás miatt a rendezők vasárnapra tették át az eseményt. Vasárnap 11 óráig felhős volt az idő, de később kitisztult az ég a Balaton felett.

Címkék: átúszás, balaton

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.