Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2012. Május 02. 07:07, szerda | Belföld
Forrás: mno / MTI

Több tigrist szeretnének

Több tigrist szeretnének

Állatvédelmi és tenyészprogrammal akarja megduplázni a vadon élő tigrisek számát Vietnam.

Tíz év alatt százra növelnék a szabadon élő nagymacskák számát – közölte pénteken a természeti források minisztériuma.

A tigrispopuláció méretét jelenleg 30-50 egyedre becsülik. Az állatparkokban további 112 példány él. Egész Ázsiában feltehetőleg összesen mintegy 3200 tigris él szabadon.

A vietnami kormány elsősorban a vad tigrisek életterét igyekszik védeni és a parkokban tigriseket tenyészteni, amelyeket aztán szabadon engednek.

A tigrist a vadonban a kihalás veszélye fenyegeti. Életterük az illegális fakitermelés és az ültetvényes gazdálkodás miatt egyre kisebb. Ráadásul vadásznak is a ragadozókra, mivel csontjuknak és egyes testrészeiknek gyógyító és potencianövelő hatást tulajdonítanak, így gyakran esnek orvvadászok áldozatául.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.