Hírek
2019. Május 28. 14:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Több tízmillió forint értékben foglalt le hamis parfümöket a NAV
Mindegy negyvenötmillió forint értékben hamis parfümöket foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy szlovák teherautó ellenőrzésekor Budapesten.
A NAV az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a sofőr - elmondása és a fuvarlevél szerint - 2640 pár papucsot szállított Belgiumba, a NAV munkatársai a jármű szállítmányának átvizsgálásakor azonban a raktérben különféle márkájú parfümöket találtak.
A tételes vizsgálatok és az előzetes szaktanácsadói vélemény alapján kiderült, hogy mind a 2640 parfüm hamisítvány.
A pénzügyőrök a mintegy 45 millió forint értékű hamis parfümöt lefoglalták és az iparjogvédelmi jogok megsértésének gyanúja miatt eljárást kezdeményeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
