Hírek
2016. Január 03. 06:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé megmaradt a hó, és további havazás is várható
Az újév második napján több helyre megérkezett az igazi tél: a hideg mellett havazással is. Több településen meg is maradt hó, és az előrejelzések szerint több hullámban a következő napokban is várható még havazás.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint a 300 méter feletti településeken többfelé alakult ki hólepel, egyebek közt Kékestetőn is.
A meteorológiai szolgálat mérőegységei számos 300 méter alatti településen is regisztráltak havazást. Néhol még csak foltokban jelent meg a hó, de országszerte számos helyen alakult ki hólepel. Több település is van, ahol már szombaton nap közben is 1-2 centiméteres volt a hóréteg, például Pakson, Székesfehérváron, Városlődön, Kisbéren.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: intenzívebb havazásra a késő esti, éjszakai órákban lehet számítani. Vasárnap reggelig a délnyugati országrészben (Dél-Dunántúl, Zala, Alpokalja) több helyen 2-5, főként a határ közeli térségekben helyenként 5 centiméternél is több friss hó várható.
A havazás, hószállingózás mellett eleinte nyugaton ónos szitálásra is számítani lehet - tették hozzá.
Kiemelték továbbá, hogy a megélénkülő szél vasárnap délelőttig Baranya és Somogy megyében, az arra legérzékenyebb útszakaszokon kissé hordhatja is a havat. A hófúvás veszélye miatt Baranya és Somogy megyére elsőfokú figyelmeztetést is kiadott a meteorológiai szolgálat.
A meteorológiai szolgálat azt írta: több hullámban érkezik a havazás. Az előrejelzés szerint vasárnap kezdetben még délnyugaton, délen gyenge havazás lehet, majd fokozatosan megszűnik a csapadék. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 10 és mínusz 4 Celsius-fok között alakul, de északkeleten a derült tájakon ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 6 és mínusz 1 fok között várható.
Hétfőn a nap második felében nyugat, délnyugat felől újabb havazás érkezik, amely kedd reggel kelet felé távozik. Kedd délutántól szerda reggelig hasonló ütemben, de a korábbiakhoz képest intenzívebb csapadék érkezik. A havazás mellett az ország déli felén kedden átmenetileg ónos eső, eső is valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
