Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2021. Február 14. 12:36, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Többfelé továbbra is magas a légszennyezettség

Többfelé továbbra is magas a légszennyezettség

Az ország nagy részén csökkent, de északkeleten továbbra is magas a légszennyezettség a szálló por miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vasárnap közzétett térképe alapján Putnokon veszélyes a levegő, Salgótarján és Sajószentpéter levegőjét egészségtelennek minősítették, Kazincbarcika, Miskolc és Eger levegője pedig kifogásolt minősítést kapott a magas szállópor-tartalom miatt.

Az előrejelzés alapján egyik érintett településen sem várható jelentős változás a levegőminőségben.

A többi mérőállomással rendelkező településen elfogadható a levegőminőség.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.

Az NNK korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy a helytelen tüzelés mellőzésével a lakosság is sokat tehet a környezetükben élők egészségének megóvásáért.

Az egészségtelen vagy veszélyes minősítésű településeken az NNK egészséges embereknek is azt tanácsolja: kerüljék a szabadban hosszabb ideig tartó fizikai munkát, sporttevékenységet, a gyermekeket pedig óvják a megerőltető szabadtéri tevékenységtől.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn

2026. Július 18. 08:07, szombat | Belföld

Magyar Péter: eltöröl öt adónemet a kormány

Öt adónemet teljesen eltöröl a kormány - jelentette be a miniszterelnök Facebook-oldalán péntek délután.

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.