Hírek
2024. Május 12. 09:01, vasárnap |
Sport
Forrás: MTI
Tour de Hongrie - Eisenkrammer: ilyen sportélményben még nem volt részem magyar körversenyen

Eisenkrammer Károly számára élete legkülönlegesebb sportélményét nyújtja eddig a Tour de Hongrie országúti körverseny.
Szombaton az idei magyar körverseny legnehezebben megjósolható forgatókönyvű etapja vár a mezőnyre: a bringások a budapesti Hősök teréről indultak el az Etyekig tartó, 1451 méter szintkülönbséget magába foglaló 167 kilométeres útjukra.
"Ilyen sportélményben még nem volt részem magyar körversenyen, azt gondolom, nagyon sok nemzetközi viadal megirigyelheti azt, ami itt nálunk a Tour de Hongrie-n történik, fantasztikus élmény minden másodperce" - kezdte értékelését a negyedik szakasz előtt az MTI-nek a verseny főszervezője. Amint azt kiemelte, az a dráma, amely a pénteki kékestetői befutónál történt - a korán támadó Emanuel Buchmannt az utolsó métereken előzte meg Thibau Nys - "még egy csavar volt a Tour de Hongrie sztoriján".
"Noha szervezőként nem szurkolhatunk senkinek, Mark Cavendish győzelmétől extázisban voltam. Mindenki sejti, mit jelent a magyar körversenynek ez az eredmény" - utalt a csütörtöki, kazincbarcikai befutó nemzetközi hírértékére a főszervező. Hangsúlyozta: meghatotta, hogy a 2015-ben "a nulláról" újraindított verseny szombati szakasza előtt két órával már tömeg volt a Hősök terén, ahogy az útvonal részét képező Buba (Budapest-Balaton kerékpárút) mentént is.
"A verseny egyik célja, hogy mutassuk meg Magyarországot, tavaly Budapestet csak esőben sikerült. Bár így is gyönyörű és rengetegen látták, azért napsütésben végigmenni a Hősök teréről az Andrássy úton, a Lánchídon és megmutatni a város legszebb különlegességeit, ez mindenért kárpótol. Ez a legszebb és leglátványosabb szakasza az idei magyar körversenynek" - utalt arra, hogy a tavaly az időjárási körülmények miatt neutralizált, azaz versenyen kívül teljesített budapesti záróetap után tért vissza ismét a fővárosba a Tour de Hongrie.
Eisenkrammer elárulta: a viadal negyedik, szombati szakaszára Fetter Eriktől (Polti-Kometa) és Peák Barnabástól (magyar válogatott) vár jó teljesítményt.
Az M4 Sport és az m4sport.hu valamennyi szakaszt teljes egészében élőben közvetíti.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:10, hétfő | Sport
Férfi kézilabda NB I - A hazai pálya átkát megtörve bajnok a Veszprém
A Veszprém nyerte a férfi kézilabda NB I-et, mivel házigazdaként 34-31-re legyőzte a Szegedet a döntő harmadik, vasárnapi mérkőzésén, így a finálé 2018-as bevezetése óta elsőként ünnepelhetett hazai pályán.
2025. Június 09. 08:09, hétfő | Sport
Nemzetek Ligája - Portugáliáé a trófea
2025. Június 08. 22:13, vasárnap | Sport
Kermor Motorsport: Két versenyhétvége, két győzelem, egy ezüst
Versenyzői beszámolók és képek innen-onnan:
2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Sport
Pécsi Ármin a Puskás Akadémiától a Liverpool FC-hez igazolt
Pécsi Ármin U21-es válogatott kapus a Puskás Akadémiától a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató angol bajnoki címvédő Liverpool labdarúgócsapatához igazolt.