Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2022. Május 09. 16:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tovább csökkent az influenzások száma

Tovább csökkent az influenzások száma

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentése szerint április 25. és május 1. között 5800-an fordultak orvoshoz influenzaszerű megbetegedéssel, ami 25 százalékkal kevesebb beteget jelent, mint az azt megelőző héten

- közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfőn.

A 17. heti adatok szerint tizennyolc megyében csökkent, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megyében nőtt az orvoshoz fordulók száma.

A betegek 24,3 százaléka gyerek, 37 százaléka 15-34 éves volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 27,7 százaléka, 11 százalékuk pedig a 60 éven felüliek közül került ki.

Közölték azt is, hogy a tavalyi év 40. hete és az idei év 17. hete között eddig 1473 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNK laboratóriumában, ezekből 319-nél igazolták az influenza A vírust. 148 megbetegedés hátterében légúti óriássejtes vírus (RSV), 30 esetben adenovírus-, 107 esetben koronavírus-fertőzés állt.

Címkék: beteg, influenza

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.