Városlista
2025. szeptember 11, csütörtök - Teodóra

Hírek

2015. Július 20. 07:13, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Továbbra is kánikula lesz

Továbbra is kánikula lesz

A hét elején és a hét végén is többfelé lehetnek heves zivatarok, mindeközben azonban kitart a kánikula többfelé 40 Celsius-fok közeli maximumokkal.

Hétfőn a sok napsütés mellett északkeleten és a nyugati megyékben lehetnek elszórtan záporok, északkeleten akár zivatar is. Olykor megerősödhet, zivatarban átmenetileg viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 19 és 24, a legmagasabb hőmérséklet 31 és 36 fok között valószínű.

Az országos tiszti főorvos péntektől hétfő délután 4 óráig rendelt el hőségriadót.

A meteorológiai szolgálat a veszélyjelzésében azt írta: hétfőn az ország északkeleti és északnyugati részén 25 és 27 fok között, míg másutt 27 és 29 fok között alakul a napi középhőmérséklet. Emiatt a fővárosra és tíz megyére a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést, az ország többi területére másodfokú figyelmeztetést adott ki hétfőre a meteorológiai szolgálat.

Kedden a Dunántúlon gomolyfelhőzet zavarja a napsütést, másutt túlnyomóan derült időre számíthatunk. Csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 14 és 21 fok között valószínű. Napközben 30-35 fokig melegszik a levegő.

Szerdán száraz idő várható. A leghidegebb órákban 16-22 fok lehet. A nappali maximumok 34 és 37 fok között alakulnak.

Csütörtökön kezdetben derült lesz az idő, majd délután az Alföld kivételével erőteljes gomolyfelhő-képződés várható és elszórtan zápor, zivatar is valószínű. Napközben néhol megélénkül, megerősödik a szél, zivatar környezetében akár viharossá is fokozódhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 18 és 23, a legmagasabb hőmérséklet 34 és 39 fok között alakul.

Pénteken többnyire derült vagy gyengén felhős, napos idő várható. Főként délután valószínű elszórtan zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 18 és 24 fok között valószínű. A nappali maximumok általában 33 és 37 fok között, északnyugaton 30 fok körül alakulnak.

Szombaton a napsütés mellett több helyen várható zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 18-23 fok lehet. Napközben többnyire 32 és 36 fok között, északnyugaton 30 fok körül alakul a hőmérséklet.

Vasárnap is több helyen várható zápor, zivatar. A szél egyre nagyobb területen megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A legalacsonyabb hőmérséklet 18 és 23 fok között alakul. Nappal északnyugaton 28, délkeleten 33 fok körüli maximumokra lehet számítani – olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld

MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár

Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld

Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást

A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg

2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán

Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.