Hírek
2013. Január 12. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Túl sokat esznek és korán halnak az amerikaiak

A túl sok étkezés, az egészségbiztosításhoz való hozzáférés hiánya és a viszonylag magas szegénységi ráta csak néhány azok közül az okok közül, ami miatt az amerikaiak kevésbé egészségesek és korábban halnak, mint más, viszonylag gazdag ország lakosai - állapította meg az amerikai kormány által készíttetett jelentés, amelyről a Fox News számol be.
Az Amerikai Egyesült Államok fejenként többet költ lakosai egészségére, mint más országok, azonban számos intézkedés elmaradott, ami miatt magas az elhízás és a szívbetegségek, valamint a csecsemőhalandóság előfordulása.
A jelentés 16 más, gazdag országgal hasonlította össze az amerikaiak állapotát, köztük volt Kanada, Japán, Ausztrália és 13 nyugat-európai ország, köztük Nagy-Britannia, Olaszország, Svájc és Franciaország.
Összehasonlítva a különböző betegségeket/halálozási okokat, kilenc területen az amerikaiak állnak a legrosszabb helyen: a csecsemőhalandóság, a baleset-és az emberölés, a tinédzserkori terhesség és a szexuális úton terjedő betegségek, mint a HIV fertőzés, a kábítószer-fogyasztás, az elhízás-és a cukorbetegség, a szívbetegségek, a tüdőbetegség és a fogyatékkal élők aránya is itt a legmagasabb.
Bizonyos területeken, mint a daganatos betegségek előfordulása, valamint a koleszterinszint és a vérnyomás ellenőrzése, jobb helyen áll az Egyesült Államok - összességében azonban elmondható, hogy a lakosság várható élettartama elmarad a kutatásba bevont 16 ország mögött.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.