Hírek
2015. November 22. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Tűz miatt 18 lakóházat ürítettek ki Mezőkovácsházán
Egy kigyulladt melléképületben talált gázpalackok miatt 18 házat kellett kiüríteniük a tűzoltóknak szombat este a Békés megyei Mezőkovácsházán - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.
A közlemény szerint összesen 60 embernek kellett elhagynia az otthonát a településen a Deák Ferenc utcában, mert a kigyulladt épületben egy felforrósodott oxigén-, egy acetilén- és négy gázpalack is volt.
A palackokat a szakemberek kihozták az épületből és elkezdték lehűteni azokat.
A lángokat időközben elfojtották, ám az acetilénpalack kilövésére vélhetően szükség lesz - tájékoztattak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
