Hírek
2018. Május 06. 19:28, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Új lovastúra-útvonalak nyíltak a Pilisben
Új lovastúra-útvonalak nyíltak a Pilisben: mintegy 56 kilométernyi erdei lovastúra-útvonalat jelöltek ki, és 4 nyári istállót építettek, így már lóháton is kényelmesen bejárhatók a Visegrádi-hegység legszebb részei
- mondta Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő kommunikációs előadója az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Hozzátette: az istállók mindenütt a már meglévő erdei szálláshelyek mellett épültek, így hosszabb több napos túrák is tervezhetőek. Az útvonalakat azonban kifejezetten gyakorlott lovasoknak és lovascsoportoknak ajánlják - mondta.
Az úthálózat ingyenesen használható, az istállók használatáért minimális díjat kell fizetni, ahogy a szállásért is fizetni kell.
Kitért arra, hogy a Pilisi Parkerdő szakemberei az ország leglátogatottabb erdejeit kezelik. Az Országos Erdészeti Egyesület adatai szerint évente 25 millió látogatót fogadnak, akik közül másfél millióan kerékpárral érkeznek. A közép-magyarországi régióba félmillióan lóháton érkeznek, az erdei lovas úthálózat kiépítésével valós igényt szolgálnak ki - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld
Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére
Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne
