Hírek
2025. Január 14. 07:23, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Ukrán különleges erők: újabb észak-koreai katonákat likvidáltak Kurszk megyében

Az ukrán fegyveres erők különleges műveleti erőinek (SZSZO) katonái visszaverték az észak-koreai csapatok támadását az oroszországi kurszki régióban, és megölték 17 katonájukat - közölte hétfőn az SZSZO sajtószolgálata.
A közlés szerint egy észak-koreai katona megkísérelte csapdába csalni a csata után a terület megtisztítására kiküldött ukrán katonákat egy gránáttal, de saját magát robbantotta fel. Az ukrán katonák közül senki sem sebesült meg.
Roman Mrocsko, a dél-ukrajnai Herszon város katonai közigazgatásának vezetője közölte, hogy hétfőn déltájban az orosz hadsereg dróncsapást mért a régióban lévő Antonyivka településre, a támadásban egy nő súlyosan megsebesült. Előző nap este pedig Oroszország az északkelet-ukrajnai Szumi város térségére mért Sahíd drónokkal csapást, a lezuhanó roncsok a helyi kormányzói hivatal közlése szerint tüzeket okoztak több családi házban és egy gyermekegészségügyi központban, de senki sem sérült meg.
Az ukrán légierő közölte, hogy Oroszország az éjjel 110 csapásmérő drónnal támadta meg Ukrajnát, ebből 78-at a légvédelem lelőtt, 31 pedig nem érte el célját.
Az ukrán vezérkar reggeli helyzetjelentésében azt írta, hogy az elmúlt 24 órában 140 katonai összecsapás volt a fronton, az orosz erők leginkább a Donyeck megyei Pokrovszk irányában támadtak, ahol a védők 58 rohamot vertek vissza.
Dovile Sakaliene litván védelmi miniszter az X-en bejelentette, hogy Ukrajna még ezen a héten 4500 drónt kap ötmillió euró értékben Litvániától.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.