Hírek
2024. Február 10. 18:06, szombat | Belföld
Varga Judit is távozik!

Visszavonulok a közélettől, lemondok országgyűlési képviselői mandátumomról és az EP-lista vezetéséről is - írja az igazságügyi miniszter.
"Magyarország köztársasági elnöke a mai napon lemondott.
A rendszerváltoztatás óta az elnök egyéni kegyelmi döntésének érvényességéhez az igazságügyi miniszter ellenjegyzése szükséges. Én folytattam azt a több, mint 25 éves gyakorlatot, miszerint az igazságügyi miniszter tudomásul veszi az elnök kegyelmi döntését.
Az elnök döntésének ellenjegyzéséért a politikai felelősséget vállalom.
Visszavonulok a közélettől, lemondok országgyűlési képviselői mandátumomról és az EP-lista vezetéséről is.
Mindenkinek hálásan köszönöm a munkáját, akivel az elmúlt években egy csapatban dolgozhattam.
Magyarország a továbbiakban is számíthat rám nemzeti érdekeink és értékeink védelmében." - írja közösségi oldalán a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.