Hírek
2020. Március 11. 06:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vesztegetés és sikkasztás gyanúja miatt őrizetbe vettek négy fővárosi kormányhivatali dolgozót

Vesztegetés és sikkasztás gyanúja miatt őrizetbe vették a rendőrök a fővárosi kormányhivatal négy dolgozóját, a hivatal felfüggesztette a jogviszonyukat.
Budapest Főváros Kormányhivatala az MTI-hez kedden eljuttatott közleményben azt írta, hogy a Nemzeti Védelmi Szolgálat és a rendőrség közös nyomozása eredményeként kiszolgáltatott, gondozott emberek vagyonával visszaélő hivatali dolgozókat fogtak el.
A kormányhivatal folyamatosan együttműködött a rendőri szervekkel, hogy kiszűrjék a hivatali rendszerből azokat, akik visszaélést követhettek el, megvédve ezzel sok gondnokság alatt állót - tették hozzá.
A közlemény szerint a kormányhivatalnak kiemelten fontos a közszolgáltatásba vetett bizalom megerősítése, az állampolgárok védelme, ezért a jövőben is határozottan fellép a hivatalon belüli visszaélések ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.