Városlista
2025. december 2, kedd - Melinda

Hírek

2011. Október 04. 07:21, kedd | Belföld
Forrás: OrintPress

Visszaélénkült a lakáspiac

Visszaélénkült a lakáspiac

Immár negyedik alkalommal adja ki a piacvezető ingatlanközvetítő Duna House az idei tranzakciószám becslését a DH-TB mutatót.

A becslés szerint szeptemberben, augusztus mögött az év második legerősebb hónapját zárta a piac, országosan 7038 adásvételi tranzakcióval.

A szeptember hónap a szezonalitásnak megfelelően kiemelkedően indult, ám a végtörlesztés hírére a hónap középső két hetében mintegy 30 százalékos tranzakciószám csökkenés volt tapasztalható. A visszaesés oka nyilván azon eladók szándékából ered, akik devizahitellel rendelkeznek és realizálni kívánják az árfolyamnyereséget, így a szerződés lezárását a törvényre emelkedés utánra tolták. A törvényre emelkedéssel aztán ismét visszaélénkült a piac és várhatóan ez ki is tart még, így októberre kiemelkedő tranzakciószámot várunk.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében