Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2011. Augusztus 30. 14:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Visszafoglalták Fő terüket a szentendreiek

Visszafoglalták Fő terüket a szentendreiek

Az utolsó kockakő is a helyére került az ezeréves Szentendre Fő terén, így a festői művészváros lakói pénteken visszafoglalhatták Fő terüket.

Dr. Dietz Ferenc polgármester köszöntő beszédében egyebek mellett arról beszélt, hogy az új, 1000 év program során megújult, párját ritkító szépségű tér ismét valódi agora lehet a barokk belvárosban.

Áprilisban kezdődtek a munkálatok az évezredes múlttal büszkélkedő Szentendrén; ennek részeként újult meg a most átadott Fő tér, amelynek kicserélték burkolatát. Az új kövezet nem csak, hogy szebb, de könnyebben is járható. A városközpontban összegyűlt több mint ezer városlakó nagyszabású ünnepséggel foglalta vissza a Fő teret: jazz-koncerttel, fényjátékkal és fiatal iparművészek divatbemutatójával ünnepelték az új pompájában ragyogó városközpontot.

Szentendre napról napra újul meg; összesen nagyjából hatezer négyzetméternyi térkövet cserélnek ki, miközben átalakítják az éttermeiről és boltjairól híres Dumtsa Jenő utcát; itt megszűnnek a járdák, a vendéglátóhelyek teraszai és a közösségi terek, apró ligetek pedig az út közepére települnek, ahogyan az a legtöbb mediterrán városban is megszokott.

A város egyik híres kulturális központja a Művészet Malom is új köntösbe öltözik. Csaknem ezer négyzetméternyi belső kertje és tetőterasza valóban impozáns pontja lesz a művészek városának.

A hétvégi Térfoglaló ünnepség egyébként időben éppen összeért a már hagyománnyá vált Szentendre Éjjel-Nappal Fesztivállal, amely több száz programjával egészen vasárnapig szórakoztatta a városban élőket, és az oda látogatókat.

OrientPess Hírügynökség
Kép: OrientPress

Címkék: Szentendre

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.

2026. Június 03. 07:00, szerda | Belföld

Merz: Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne