Hírek
2016. Szeptember 15. 11:24, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Vonattal ütközött egy magyar autóvezető Ausztriában

Vonattal ütközött egy magyar autóvezető az ausztriai Karintia tartományban csütörtök kora reggel, a sofőrt sérülései miatt a wolfsbergi kórházába szállították.
A baleset a karintiai Wolfsberg járás St. Paul im Lavanttal településén történt. Az 55 éves autóvezető a vasúti átkelőnél figyelmen kívül hagyott egy stop táblát, és összeütközött egy Wolfsbergből Klagenfurt irányába haladó személyvonattal. A karambol reggel 5 óra után nem sokkal történt.
A vonatvezető figyelmeztető jelzést adott le, és vészfékezésbe kezdett, de már nem tudta megállítani a szerelvényt. Az L145-ös út érintett szakasza reggel mintegy két órán át nem volt járható, a szomszédos települések önkéntes tűzoltói dolgoztak a baleset helyszínén. A vonaton utazók közül senki nem sérült meg.
Júniusban már történt egy hasonló baleset ugyanennél a vasútátjárónál. Akkor egy 46 éves apa a 15 éves fiával utazott, a férfi nem vette észre a vonatot, ezért szenvedtek balesetet, autójuk totálkárosra tört.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.